03.11.17, הבלוג של דניאל
search

03.11.17, הבלוג של דניאל

אני מרגישה שבכל מקום מדברים עכשיו על נישואים חד מיניים. בחדשות מדברים על משאל עם בנושא, פוליטיקאים מתעסקים בזה, וגם אצלי בבית- ההורים שלי בלי הפסקה מתווכחים: אבא שלי טוען שנישואים חד מיניים הם בניגוד ליהדות וגם בניגוד לטבע- שמתחתנים כדי להביא ילדים. אמא טוענת שנישואים היא בחירה בחיים משותפים וזו זכותו של כל אחד לבחור עם מי לחלוק את חייו. מה דעתכם? האם צריך לשנות את החוק  ולאפשר נישואים חד מיניים?

היי דניאל,

כמו בכל הפוסטים שלך, את מעלה שאלה מאוד מעניינת, שבאמת עולה גם הרבה בכלי התקשורת, האם יש לאפשר נישואים חד מיניים? לי אין כל ספק שהתשובה היא שיש לאפשר נישואים חד מיניים. למה?   

יש כאלה, כמו אבא שלך, שטוענים שמבחינה דתית הדבר אסור, אבל אני חושב שלא נכון לבחון דברים מהזווית הזו. אני אסביר. מדינת ישראל היא מדינה יהודית, נכון? אז למה לא אוסרים בה נהיגה בשבת או אכילת חזיר, הרי זה גם בניגוד לחוקי התורה. למה אנחנו חושבים שזאת בחירה אישית של כל אחד לנסוע בשבת או לאכול חזיר, אבל לא להתחתן?

חוץ מזה,לדעתי, רק טוב יכול לצאת משינוי החוק הזה. הומואים ולסביות יהיו יותר מאושרים כי יש להם את הכבוד וההכרה ששאר האוכלוסייה מקבלת. ולגבי המתנגדים, איך בדיוק השינוי הזה ישפיע עליהם?

אני מאוד מקווה שסוף סוף גם הומואים ולסביות יוכלו להתחתן!

סהר שביט, כיתה יא’, בית ספר ביאליק

דניאל,

דניאל, כקורא קבוע של הבלוג שלך, אני רוצה לחלוק איתך את דעתי בנושא הנישואים החד מיניים. לדעתי, זה לא אפילו נושא לדיון, עלינו לאפשר לכל מי שרוצה, להתחתן. אני חושב שזאת פשוט בושה שבעידן של המאה ה-21 זו עדיין שאלה שדנים בה. לפגוע בזכותו הבסיסית של כל אדם, לקחת ממנו את הזכות להתחתן, זה פשוט פשע!

אני גם חושב שהטענות של אבא שלך פשוט מביכות, מה זה “בניגוד לטבע”. אני לא יודע כמה אבא שלך מתמצא בעולם החי, אבל גם בטבע יש חיות שחיות בזוגיות חד-מינית, ומה זה “בניגוד ליהדות”, הרי הלכות משתנות כל הזמן, גם ביהדות.

דניאל, אני מקווה שעזרתי לך להגיע להחלטה בנושא.

בן קרוכמל, כיתה יא’, בית ספר ביאליק

היי דניאל,

גם אני שמעתי בחדשות על נישואים חד מיניים. אני לא מבינה איך הממשלה שלנו מאפשרת עוד משאל עם בנושא. לדעתי, זה ביזבוז זמן של הפוליטיקאים האוסטרלים. לשבת בפרלמנט ולהתווכח על נושא שיש לו תשובה כל כך פשוטה – נישואים חד מיניים חייבים להיות חוקיים!

כמדינה שמתגאה בהיותה מודרנית, אוסטרליה עדיין מדכאת חלק מהאוכלוסייה שלה. איך זה יכול להיות שאנו, כמדינה, חושבים שאנו אומה שמאפשרת הזדמנויות הוגנות בהרבה תחומים, אבל עדיין לא מאפשרים נישואים חד מיניים. אוסטרליה מורכבת מיותר מ-500 תרבויות ואומות שונות, ואנו, כקהילה מקבלים את כל האנשים מארצות ורקעים שונים, אבל לא את אלו שרוצים להתחתן עם בני מינם.

הגיע הזמן שכל המדינות ‘המודרניות’ יאפשרו לאנשים לחיות כרצונם.

שלך,

מאיה שולב, כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

שלום דניאל,

אני חושב שצריך לשנות את החוק ולאפשר נישואים חד מיניים. הומוסקסואלים הם אנשים נורמלים ומגיע להם להתחתן. אם יהיו נישואים חד מיניים זה לא יפגע באף אחד. אנחנו גרים בזמנים מודרניים והרבה דברים השתנו. אין כל כך הרבה אפליה כמו פעם. רק בגלל שמישהו מאמין שלפי הדת זה אסור, אי אפשר לעצור נישואים חד מיניים.

שלך,

דניאל ארזינטאר,  כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

שלום דניאל,

גם אני מרגיש שבכל מקום מדברים עכשיו על נישואים חד- מיניים. אני גר באוסטרליה ונישואים חד-מיניים לא חוקיים פה, אבל הרבה אנשים נלחמים על זה. אני באופן אישי חושב שצריכים לאפשר נישואים לכולם. זוגות חד מיניים אינם שונים מזוגות  מעורבים. לכל אחד יש זכות לאהוב ולהיות נאהב.

שלך,

גיא רותם, כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

היי דניאל,

כתבת על הדעות של ההורים שלך ולדעתי, אמא שלך צודקת.

החיים של אדם לא נקבעים על ידי אנשים אחרים. אם אישה או איש רוצים להתחתן עם בני מינם אז צריך לאפשר להם כי אנשים חיים רק פעם אחת וכדאי להנות מהחיים.

אמנדה מוריס, כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

                                                                                                                          

לדניאל,

גם בביתי לא מפסיקים לדבר על הנושא. אני לא מבינה איך זה שעוד לא שינו את החוק של נישואים חד מיניים. אני לא חושבת שיש צורך במשאל, אלא, האוכלוסיה והפוליטיקאים חייבים להבין שיש לכל אחד זכות להחליט עם מי לחלוק את חייו. לא ברור לי איך אנשים אחרים חושבים שיש להם את הזכות לאפשר או לא לאפשר לאנשים אחרים להתחתן עם מי שהם רוצים. איך זה שבארצות אחרות העבירו את החוק לאפשר נישואים חד מיניים ובאוסטרליה עדיין לא? זה לא הגיוני! אם הפוליטיקאים לא ישנו את החוק בקרוב, אנחנו לא נראה טוב בעיני העולם.

שלך,

מאיה מגן דויד, כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

היי דניאל,

אני חושב שהנושא הזה מאוד רגיש. כמו בבית שלך יש אנשים שמתנגדים ויש אנשים שתומכים. אני בעד לאפשר נישאוים מאותן סיבות כמו של אמא שלך. כולנו בני אדם ולהגיד למישהו שהוא לא יכול לאהוב את מי שהוא רוצה זאת לא אפשרות, אמנם אבא שלך צודק כשהוא אומר שזה בניגוד לטבע, אבל הוא צריך לראות את זה מבחינה חיובית: ככה לעולם לא יהיה מאוכלס יתר על המידה וכולם יהיו מרוצים. 

איתי בן ימי, כיתה יא’, בית ספר קינג דיוויד

read more:
comments