11.08.17, הבלוג של דניאל
search

11.08.17, הבלוג של דניאל

הי, אחותי  בת ה 13 מוזמנת למסיבות בר מצווה כמעט כל סוף שבוע. היא סיפרה לי שחלק מהילדים בגילה מביאים פתק מההורים שמאשר להגיש להם אלכוהול במסיבה.  אחותי כועסת כי ההורים שלי לא מאשרים לה לשתות אלכוהול. מה דעתכם?  אם עפ”י החוק זה מותר, למה לא בעצם? האם ההורים שלי עושים את הדבר הנכון או שהם קשוחים מידי?

שלום דניאל,

הבלוג שלך תמיד גורם לי לחשוב…

לדעתי, ההורים שלך עושים את הדבר הנכון. נכון שיש חוק, אבל זה חוסר אחריות לשלוח את אחותך למסיבה שיש בה אלכוהול ללא השגחת הורים. אני לא מבינה למה יש הורים ששולחים את הילדים שלהם למסיבות כאלה, למה צריך לתת לילדים בני 13 לשתות. האם הם לא יודעים שאלכוהול פוגע בבריאות ובהתפתחות של בני הנוער?

אני מקווה שאת מבינה את ההחלטה של ההורים שלך. זאת החלטה אחראית.

שי-לי כרמלי, כיתה ט’, בית ספר ביאליק

שלום דניאל,

אני חושבת שההורים שלך צודקים שהם לא נותנים לאחותך אישור לשתות אלכוהול. מאוד לא בריא לשתות אלכוהול, במיוחד בגיל צעיר. 

אם ההורים שלך יתנו לאחותך אישור לשתות אלכוהול עכשיו זה ישפיע עליה לרעה. חוץ מזה, לא צריך אלכוהול בשביל להיות פופולארי וקול. הכי טוב להיות אתה עצמך!!

  מקווה שעזרתי.                                                                 

ג’יימי רות’, כיתה ט’, בית ספר ביאליק

היי דניאל,

קראתי את הבלוג שלך ואת האמת, הייתי בהלם. איך זה שיש הורים שנותנים לילדים בני 13 אישור לשתות אלכוהול?

אני חושבת שההורים שלך צודקים. ילדים בגיל הזה עדיין קטנים. הם לא יודעים מה זה אלכוהול ואיך הוא יכול להשפיע עליהם, הם לא מכירים את הסכנות בשתיית אלכוהול. 

כמו שהבנת, אני נגד זה שההורים יתנו אישור לילדים הצעירים שלהם לשתות אלכוהול. אז תגידי לאחותך שההורים שלכם רק דואגים לה ושההחלטה שלהם צודקת.

דני גויכמן, כיתה ט’, בית ספר “ביאליק”

הי דניאל,

זה מצב מעניין. אני חושב שההורים שלך עושים את הדבר הנכון. אני מבין שהאחות שלך רוצה לשתות אלכוהול כי היא חושבת שזה מגניב ואם היא לא שותה אלכוהול, החברים שלה לא יאהבו אותה. אבל אלכוהול לא בריא ולא בטוח, במיוחד לילדים כי הם קטנים והמוח שלהם קטן. בסוף, האלכוהול לא עושה כיף כי אחר כך אולי הראש יכאב. אלכוהול הורג את תאי המוח אם היא שותה הרבה מידי והיא לא יודעת מה זה הרבה מידי כי היא לא אחראית מספיק. בטח שהיא צריכה כיף אבל לא אלכוהול.

אריה רטנר , כיתה ט’, בית ספר  יבנה

הי דניאל,

קראתי את הבלוג שלך על האחות שלך שרוצה לשתות אלכוהול בגיל 13. אני מבינה שההורים שלך לא מאשרים לה לשתות ואני לא מסכימה איתם. הילדה בת 13 והיא יודעת מה ומתי מספיק לשתות. אני חושבת שבגיל 13 היא אחראית. אם הם לא מסכימים אז שיתנו לה פתק עם אפשרות לשתות ותגידו לה שאתם מסכימים. אז היא לא תשתה הרבה כי יש לה אפשרות. אם אין לה אז היא תשתה הרבה כי היא תשבור את החוקים והיא תחשוב שזה משהו מגניב. אם אתה לא מסכים עם הרעיון אז תשלחו אותה למסיבה עם הפתק אבל גם תשלחו אותה עם חבר או חברה שישמרו עליה ויגידו לה לא לשתות. אז היא תבין שזה לא טוב לשתות אלכוהול בגיל 13.

בהצלחה,

שקד גוזלן , כיתה ט’, בית ספר יבנה

שלום דניאל,

אני חושבת שההורים שלך קשוחים אבל הדבר שהם עושים הוא נכון. אני חושבת שלא טוב לילדה בת שלוש עשרה לשתות אלכוהול. היא ילדה קטנה ואלכוהול מסוכן במיוחד לילדים קטנים. אלכוהול מסוכן למוח ולבריאות שלה. דברים לא טובים יכולים לקרות אם שותים אלכוהול. אני יודעת שיש לחץ חברתי אבל בטיחות חשובה יותר. להורים שלך רק איכפת מהבריאות שלך ושל אחותך. גם אם ההורים שלכם אומרים שהיא יכולה לשתות, זה לא אומר שהם  ידעו כמה אלכוהול אחותך שותה. רק בגלל שלפי החוק היא יכולה לשתות אלכוהול במסיבה, זה לא אומר שההורים שלך חייבים לתת לה לשתות. היא יכולה ללכת למסיבה ולא לשתות אלכוהול.

בברכה,

אמנדה גרינברגר, כיתה ט’, בית ספר   יבנה

הי דניאל,

אני מבינה את המצב שלך. אני חושבת שההורים שלך קשוחים. לאחות שלך צריך להיות מותר לעשות חיים. בחוק זה מותר כי אלכוהול טוב. החוק לא היה מרשה אם אלכוהול היה לא טוב. אני שותה אלכוהול והוא טעים וממש כיף. לפעמים אנחנו צריכים להסתכן ולעשות חיים. אם אנשים תמיד יהיו בטוחים הם לא יוכלו לעשות שום דבר. היא תהיה אחראית כי היא תדע שאם היא שותה הרבה מידי זה לא טוב.

בהצלחה!

אריאלה גולדמן, כיתה ט’, בית ספר יבנה

שלום דניאל,

אני חושבת שההורים צריכים להיות קשוחים ולא לכתוב לה אישור. אם האחות שלך שותה אלכוהול, האלכוהול הורג את התאים במוח שלה. הרבה אלכוהול לא בריא ולא בטוח, במיוחד לילדה בת שלוש עשרה. החברים שלה יכולים לצחוק עליה, אבל היא תהיה בטוחה. ההורים שלך אחראים לבריאות של האחות שלך, ואם היא תשתה אלכוהול היא לא תהייה בריאה. האחות שלך רק בת שלוש עשרה והגוף שלה לא חזק. הרבה אלכוהול יכול לפגוע בגוף שלה. האלכוהול יכול לעשות דברים רעים לאחות שלך והיא יכולה לעשות דברים טיפשיים. ההורים שלך לא צריכים לכתוב לה אישור.

לאה גולדמן, כיתה ט’, בית ספר יבנה

דניאל,

אני יודעת שעכשיו את מרגישה  שההורים שלך קשוחים מידי כי החברים שלך אומרים שלשתות אלכוהול זה מגניב. אבל ההורים שלך יודעים שאלכוהול מסוכן. אחותך יותר מידי צעירה. ילדים אחרים אולי שותים ומרגישים טוב או אולי לא יהיו חולים אבל אחותך אולי תרגיש לא טוב או תהיה חולה. את לא יכולה לדעת. ההורים רוצים שאחותך תהיה בטוחה. לפעמים ילדים שותים אלכוהול ומתים. זה חשוב מאוד להגיד לאחותך לא לשתות אלכוהול ושההורים שלכם לא קשוחים מידי. את צריכה להגיד לאחותך שאם היא רוצה לשתות אלכוהול כי היא חושבת שזה “מגניב”, היא צריכה להיות בטוחה,  לא לשתות יותר מידי.

אווה בורודה, כיתה ט’ בית ספר יבנה

שלום דניאל,

אני חושבת שההורים שלך צודקים שהם לא נותנים לאחותך לשתות אלכוהול. אחותך לא יכולה לשתות! היא יותר מידי קטנה וזה לא בריא. המוח שלה לא בשל והיא יכולה למות. זה לא בטוח! הילדים בבר המצווה לא אחראיים מספיק כדי לשתות אלכוהול. בטח שהיא יכולה להיות שמחה במסיבה, אבל היא יכולה להיות שמחה כאשר היא רוקדת ומדברת עם החברים שלה. אם ההורים שלך לא יאשרו לאחותך ויבינו אחרי המסיבה שהיא לא שתתה, הם יוכלו לבטוח בה בדברים אחרים. אני מקווה שאת יכולה להבין למה זה לא טוב שילדים קטנים שותים אלכוהול ושההורים שלך לא קשוחים מידי.

מיכאלה נוחומוביץ, כיתה ט’ בית ספר יבנה

הי דניאל,

אני חושבת הרבה דברים על הבלוג שלך ועל הדברים שההורים שלך עושים. אני חושבת שההורים שלך עושים את הדברים הטובים. ההורים שלך רוצים שהאחות שלך תהיה בטוחה. אני חושבת שהאחות שלך צעירה מידי והיא לא כל כך חכמה. בטח יהיה לה כיף! אבל אלכוהול לא כיף! אלכוהול הוא מסוכן! יש עוד דרכים לעשות כיף במסיבה. האחות שלך לא צריכה לשתות אלכוהול. היא לא “קולית” אם היא שותה אלכוהול! בטח ההורים שלך צודקים. הם עושים דברים חשובים וטובים עם האחות שלך.

בהצלחה,

סימי וויטנברג, כיתה ט’, בית ספר יבנה

הי דניאל,

זה מצב קשה. אני חושבת שההורים שלך עושים נכון. אחותך חושבת שההורים שלכם קשוחים, אבל הם רוצים שאחותך תהיה בריאה ובטוחה, ואם הם יתנו לה את הפתק הם יחששו שאולי היא תיפגע או אפילו תמות. אם ההורים שלך מאשרים לה לשתות אלכוהול הם לא יודעים כמה אלכוהול היא תשתה. אחותך צריכה לדעת שהיא יכולה לעשות כיף במסיבה בלי אלכוהול. וכן, אם ההורים שלך לא מאשרים לה לשתות אלכוהול היא תכעס אולי אבל הם יודעים שזה אסור כי הם לא רוצים שהבת שלהם תיפגע. אם אתה וההורים שלך רוצים שהיא תהיה בטוחה, אתם צריכים להגיד לא!

בהצלחה,

טיה בירקנקרנט, כיתה ט’, בית ספר  יבנה

הבלוג של דניאל / אמה ג’פה

הי דניאל,

אני חושבת שהבעיה הזאת מאוד מעניינת. היום הרבה ילדים שותים אלכוהול במסיבות, אבל אפילו שהרבה עושים את זה, אולי לא כדאי להם לעשות את זה.

אני חושבת שלאחותך לא כדאי לשתות אלכוהול משתי סיבות. סיבה אחת, אם אחותך שותה אלכוהול פעם אחת, אז הכול טוב אל אם היא מתחילה להתרגל לאלכוהול, יש בעיה גדולה. אלכוהול לא בריא ויכול להרוס תאי מוח. סיבה שנייה, כאשר שותים אלכוהול, אין שליטה על הגוף. אם אחותך שותה הרבה אלכוהול במסיבה, אולי היא תעשה משהו לא טוב.

כל הכבוד להורים שלך! יש להם אחריות לשמור על הבת שלהם והם הצליחו.

אמה ג’פה, כיתה י’, בית ספר יבנה

היי דניאל,

אני חושבת שהנושא הזה שנוי במחלוקת. עכשיו הרבה ילדים חושבים שזה פופולרי לשתות אלכוהול במסיבות כי כל החברים שלהם שותים אלכוהול. צריך לזכור שזה רק לחץ חברתי ושלא בריא לילדים לשתות אלכוהול.

לדעתי ההורים שלך לא  קשוחים,  ילדים בני 13 לא צריכים לשתות אלכוהול. ילדים לא מבינים את כל הסיכונים של אלכוהול. כאשר שותים אלכוהול אין שליטה על הגוף והמוח ויכולים לעשות משהו שלא רוצים לעשות. כמו כן, אלכוהול לא בריא ויכול להרוס תאי מוח אם שותים הרבה. להורים שלך יש אחריות על האחות שלך והם לא רוצים שמשהו לא טוב יקרה לה.

אני מסכימה עם ההחלטה של ההורים שלך!

להתראות

פיי  זלזנב כיתה י’, בית ספר יבנה

היי דניאל,

זאת בעיה מעניינת, מצד אחד ילדה רוצה לשתות אלכוהול במסיבה כי החברים שלה שותים והיא רוצה ליהנות, מצד שני הילדה לא בת שמונה עשרה ולא צריכה לשתות אלכוהול.

אפילו שהיא רוצה לשתות בגלל הלחץ החברתי, לדעתי היא לא צריכה לשתות אלכוהול, כי זה לא בריא לגוף. כאשר שותים אלכוהול עושים דברים שלא רוצים לעשות.

להורים שלך יש אחריות על הבת שלהם והם רוצים לשמור על הילדה. אני חושבת שהם צודקים, לשתיית אלכוהול יש תוצאות!

רובי אלפורד, כיתה י’, בית ספר יבנה

הי דניאל,

קראתי את הבלוג שלך על אחותך בת ה-13 וחשבתי הרבה על הבעיה שאת מעלה. תמיד ידעתי שאלכוהול לא בריא למוח של צעירים בגיל העשרה, מפני שאלכוהול הורס תאי מוח. ילדים לא צריכים לשתות אלכוהול כדי ליהנות ואסור להם להתרגל לאלכוהול. אבל עכשיו אני חושבת שזאת גישה קשוחה. ההורים שלך צריכים לשמור על אחותך אבל הם גם צריכים לסמוך על הילדה. זה בריא להתרגל לרעיון שאלכוהול הוא לא דבר ענקי או מבהיל. בחיים צריך לעשות הכול במידה.

נועה סטרם, כיתה י’, בית ספר יבנה

היי דניאל,

לדעתי, ההורים שלך צריכים לסמוך על אחותך, אבל אני גם חושב שיש להם אחריות לשמור ולהגן על הילדים שלהם. הם צודקים שהם קשוחים ורציניים כי אנחנו כולם יודעים שאלכוהול לא בריא, הוא הורס תאי מוח והוא מסוכן.

לדעתי זה בסדר אם האחות שלך שותה קצת אלכוהול אבל היא צריכה לדעת מתי להפסיק, כי אם היא לא תפסיק ואם היא תשתה יותר מדיי, היא עלולה לאבד שליטה ולעשות דברים שהיא לא הייתה עושה בדרך כלל. זה יהרוס את המסיבה ויבייש את המשפחה וגם אותה.

אני מבין למה ההורים שלך עושים את מה שהם עושים, אבל אני גם מבין הורים שאומרים שקצת אלכוהול מותר. לכל משפחה יש כללים משלה, וזה ממש בסדר.

בן לוין, כיתה י’, בית ספר יבנה

שלום דניאל,

מעולם לא שמעתי שילדים שותים אלכוהול בגיל כל כך צעיר. אני לא מבין איך הורים של ילדים מאפשרים להם לשתות בגיל 13. כדאי שתדעי ששתיית אלכוהול מתחת לגיל שמונה עשרה זה נגד החוק. אם הורייך היו נותנים לאחותך לשתות והיא היתה נתפסת על ידי המשטרה, גם היא וגם הורייך היו מסתבכים.

ההורים שלך עושים את הדבר הנכון. זה מאוד מסוכן לילד צעיר להשתכר, זה יכול לגרום לו לעשות דברים טיפשיים שיכולים לפגוע בו. אני מבין שיש לחץ חברתי בגיל הזה אבל את צריכה לנסות להרחיק את אחותך מהילדים האלה, להזהיר אותה ולהסביר לה כמה אלכוהול הוא מזיק.

מקווה שעזרתי לך להבין יותר בנושא.

שלך,

גיא רותם, כיתה יא’, בית ספר דויד המלך

שלום דניאל,

שאלת שאלה מאוד בוגרת לגילך. כל הכבוד! אלכוהול הוא נושא מסובך וחשוב אבל בסופו של דבר הוא סוג של סם. יש לו השפעה שלילית על גופינו לעתיד הקרוב וגם לעתיד הרחוק. ההשפעה הזאת הרסנית במיוחד לבני נוער וילדים, מפני שמוחם עדיין גדל ומתפתח. לשתות אלכוהול בגיל צעיר יכול לגרום להרבה בעיות בגיל מבוגר יותר כמו מגוון רחב של מחלות, פגיעה בהתפתחות המוח ואפילו לנכות. זאת הסיבה שבגללה יש חוק האוסר מכירת אלכוהול מתחת לגיל 18. למרות זאת, זה חוקי לקבל פתק מההורים המאשר לילד לשתות אלכוהול כי בסוף היום ההורים יודעים מה הכי טוב לילדיהם.

אני חושב שאחותך כועסת בגלל שהיא לא מבינה את ההשפעות של צריכת אלכוהול בגיל צעיר ולא מבינה את הסיבות מאחורי ההחלטות של ההורים שלכם. החלטתם נכונה והם רק מגנים על אחותך ומונעים ממנה לפגוע בעצמה. לא תמיד מה שאחרים עושים הוא נכון.

אני ממליץ לך להסביר לה את ההשפעות של האלכוהול לטווח הארוך וכך אולי היא תבין ולא תכעס על ההורים שלכם.

שלך,

גיא ריף, כיתה י’, בית ספר דויד המלך

היי דניאל,

כאשר הייתי באותו גיל של אחותך גם לי הייתה אותה בעייה. כל החברים ואני התחלנו ללכת למסיבות שהיה בהן אלכוהול והיה מותר לנו לשתות אלכוהול רק אם היה לנו פתק מההורים. כל החברות שלי היו שותות אלכוהול מפני שהיה להם פתק מההורים שלהם, אבל ההורים שלי אף פעם לא הסכימו. כל פעם שהיתה מסיבה רבתי איתם על הפתק. הרגשתי שאני היחידה שאסור לה לשתות. אז חשבתי שזה מביך אבל עכשיו, כשאני יותר מבוגרת אני מבינה שזה לא היה מביך בכלל!

הסיבה שהגיל החוקי לשתיית אלכוהול הוא 18 זה מפני שהגוף של ילדים צעירים לא סיים לגדול וכדי להתמודד עם אלכוהול הוא צריך להתפתח עוד הרבה. זה מאוד מסוכן לתת לילדים בני 13 לשתות. ההורים שלך עושים את הדבר הנכון והטוב לאחותך. בעוד כמה שנים גם היא תבין את זה.

אני מקווה שזה עזר לך דניאל.

שלך,

מאיה שולב, כיתה י”א, בית ספר דויד המלך

היי דניאל,

אני קורא את הבלוג שלך כל יום והפעם היה לי חשוב גם לכתוב בחזרה. אני חושב שההורים שלך צודקים. להתחיל לשתות אלכוהול בגיל 13 זה פשוט יותר מדי מוקדם. לפי החוק אפשר להתחיל לשתות אלכוהול בגיל 18 ואם המשטרה תתפוס את אחותך כשהיא שותה אלכוהול, היא יכולה לקבל עונש.

בנוסף, זה גם לא בריא לשתות אלכוהול בגיל 13 כי הוא יכול לפגוע בהתפתחות של המוח. צריך לחכות עד גיל 18, אז הגוף יותר מפותח ואז אפשר- לא מומלץ אבל אפשר-  להתחיל לשתות אלכוהול.

ההורים שלך עושים את הדבר הנכון כשהם לא נותנים לאחותך לשתות אלכוהול.

שלך,

דניאל ארזינטא, כיתה י’, בית ספר דויד המלך

שלום דניאל,

אני חושב שאין ספק שההורים שלך עושים את הדבר הנכון. ילדה בת 13 לא צריכה לשתות אלכוהול בכלל וגם כדאי שההורים האחרים יהיו אחראים מספיק ולא ירשו לילדים שלהם לשתות. בגיל שלה המוח עדיין מתפתח ולשתות אלכוהול יכול לגרום לנזקים לכל החיים. על פי החוק, אם יש לילד פתק מההורים שלו אז מותר לו לשתות אבל ההורים לא שם כדי להגיד לילד שלהם מתי זה מספיק לשתות. התוצאה יכולה להיות חמורה מאוד מפני שילדים בגילה חושבים שזה יהיה מגניב להשתכר ולא יודעים מתי לעצור.

תבקש מההורים שלך ליידע את בית הספר בתופעה כדי שהם יוכלו להעביר כמה שיעורים וללמד את התלמידים את ההשפעות של שתית אלכוהול ואולי כך הילדים יבינו כמה זה מזיק.

אני תומך בהורים שלך וחושב שלא כדאי לתת לשום ילד מתחת לגיל 18 לשתות אלכוהול.

שלך,

איתי בן ימי, כיתה יא’, בית ספר דויד המלך

היי דניאל,

תודה שכתבת. אני מבינה שזה מצב קשה אבל אני לא לא חושבת שזה רעיון טוב שההורים שלך יכתבו פתק שמאפשר לאחותך לשתות אלכוהול. זה נכון שאם ההורים כותבים פתק אז זה חוקי אבל זה לא תירוץ, העובדה היא שהיא רק בת 13 וזה לא מתאים. אני יודעת אחותך תתעצבן אבל היא חייבת להבין שהיא יותר מדי צעירה לשתות.

כשהייתי בגילה ההורים לא כתבו פתקים בכלל, פשוט לא שתינו אלכוהול ובכל זאת הצלחנו לעשות חיים. ההורים שלך מבינים את הסכנות של צריכת אלכוהול בגיל צעיר ואחותך לא: יש סיכון מוגבר לפגיעה בגוף ובמוח שעדיין מתפתח.

אחותך רוצה להתבגר במהירות והיא לא תבין למה ההורים שלך לא מאפשרים לה לשתות אלכוהול, אבל יום אחד היא תודה להם על כך שהם לא נתנו לה להתבגר כל כך מהר ולא הרשו לה לשתות רק בגלל שהורים אחרים הרשו.

הדבר החשוב ביותר הוא שההורים שלך יעשו את מה שנכון לאחותך וימשיכו לדאוג לה.

מקווה שעזרתי.

שלך,

מאיה מגן דויד, כיתה י”א, בית ספר דויד המלך

שלום דניאל,

תודה שכתבת בנושא. אשמח להציע לך כמה הצעות שיכולות לעזור לך. קודם כל, כמו שלמדת בבית הספר, אלכוהול היא שתייה שמסוכנת לגוף שלנו, כי אנחנו ילדים שעדיין גדלים. לאלכוהול יש השפעה שלילית על מערכת העצבים והמוח. כשאדם שיכור, אמנם יש לו מצב רוח טוב והוא שמח, אבל זה מסוכן לבטיחות שלו כי שיכרות מובילה לפעולות לא אחראיות.

אני מסכימה לחלוטין עםההורים שלך. יש הרבה סכנות בשתיית אלכוהול ויותר בטוח לאחותך לא לשתות בגילה הצעיר. היא עדיין יכולה לבלות עם החברים שלה ולהנות בלי לשתות אלכוהול.

דניאל, אני מקווה שעזרתי לך בפתרון הבעייה.

בברכה,

אמנדה מוריס, כיתה י”א, בית ספר דויד המלך

שלום דניאל,

אני מבינה את הבעיה של האחות שלך וגם של ההורים שלך. בגיל 13, רוב המתבגרים רוצים לעשות כיף עם החברים ומרגישים לחץ להתקבל בחברה. הסיבה לבעיה הזאת היא שמה שההורים חושבים לנכון שונה ממה שאחותך רוצה.

האם ניסית לשאול למה ההורים מרגישים ככה? אולי, חלק גדול מהחלטתם קשור לכך שמסיבות הבר מצווה מתקיימות כל סוף שבוע. שתיית אלכוהול הרבה פעמים בגיל כל כך צעיר  זה מאוד לא בריא. למרות מה שאחותך חושבת, ההורים מנסים לשמור על הבטיחות שלה ולהרחיק אותה מסכנה. נסי להסביר לה את זה.

אולי תנסי לעשות דיון עם המשפחה ביחד, ואת יכולה להיות שם במצב ניטרלי. בדרך הזאת, כוּלנו יכולים להסביר ולשתף את כל המחשבות והרעיונות שלנו באופן הגון. בתקווה שבסוף, ההורים והאחות שלך יבינו אחד את השני.

ארין בסקין, כיתה י״א, בית ספר עמנואל.

דניאל,

לדעתי, ההורים שלך צודקים בהחלטתם שלא לכתוב פתק ולא לאפשר לאחות שלך לשתות אלכוהול. אני חושב שלשתות בגיל כל כך צעיר זה לא טוב ואנשים וגם ההורים צריכים לדכא שתיית אלכוהול כי זה מזיק לגוף של בני אדם ועוד יותר לגוף של אנשים בגיל צעיר כמו האחות שלך. בגיל שלוש עשֿרה הגוף שלה עדיין מתפתח ולשתות אלכוהול כשהיא גדלה, גורם נזק למוח. הנזק שנגרם למוח יכול לגרום לבעיות בזיכרון, מיומנויות מילוליות ויכולת ללמוד. אני יודע שבמצבים האלה שכרוכים באלכוהול, יכול להיות לחץ מחברים. העצה שלי זה להתעלם מהם או להישאר עם אנשים אחרים שגם כן לא יכולים לשתות אלכוהול. אני גם חושב שאם יש לה חברים טובים, הם יבינו אם היא לא יכולה או לא רוצה לשתות אלכוהול והם לא ינסו להכריח אותה. אם אחותך רוצה לשתות אלכוהול וזה לא בגלל לחץ מחברים, אני חושב שזה חשוב שהיא תבין את הנזק שאלכוהול יכול לגרום לה. בקיצור, אני לא מאמין שההורים שלך קשוחים מידי, אלא הם מתנהגים בצורה אחראית בקבלת ההחלטה הזאת.    

עידן אמסלם, כיתה י״א, בית ספר עמנואל.       

היי דניאל,

זאת בעיה גדולה בסביבה המודרנית שלנו ואני חושב שההורים שלך עושים את הדבר הנכון לאסור על האחות שלך לשתות אלכוהול. למרות שזה חוקי לשתות אם יש רשות מההורים, זה עדיין דבר טיפשי לשתות בגיל כל כך צעיר, במיוחד באירוע כל כך דתי וחשוב כמו מסיבות בר/בת מצווה. אולי זה נראה שההורים שלך קפדניים אבל זה לא נכון, הם רק עושים מה שטוב לך ואחותך, והיא רק כועסת מכיוון שזה מה שהחברות שלה עושות והיא רק רוצה להיות ׳קוּל׳, וזה מה שהסביבה אומרת לה ולנו לעשות. בסופו של דבר היא תבין זאת ותגדל ותהיה אחראית.

אדם שול, כיתה י״א, בית ספר עמנואל.           

היי דניאל,

אני מבינה שאחותך רוצה להיות מקובלת בקרב החברים שלה, אבל ההורים שלכם לא מסכימים עם הדרך שלה. בגיל 13, רוב המתבגרים מרגישים לחץ להתקבל בחברה ולבלות.

לדעתי, זו בעיה שילדים בגיל הזה כבר שותים במסיבות בר מצווה. אני ממליצה לך לדבר עם כל המשפחה, כך כולם יוכלו להביע את דעתם וגם להקשיב אחד לשני. אני חושבת שההורים שלך צודקים כי זה מאוד לא אחראי לאשר לבני נוער לשתות אלכוהול במסיבה.  הם  פשוט דואגים לאחותך, כששותים בגיל כל כך צעיר ובכמויות גדולות זה יכול להזיק.

אני מקווה שתפתרו את הבעיות, ואולי תחשבו על כמה חוקים בסיסיים,

נדיה אבשלום, כיתה י״א, בית ספר עמנואל.

                          

read more:
comments